Ar „yerba mate“ galima laikyti supermaistu? 

Paskelbta Pakomentuoti

Ar „yerba mate“ galima laikyti supermaistu? 

 

Gvaraniai iš Pietų Amerikos atrado unikalias yerba matė savybes, kurias garbino kaip dovaną iš dievų, ir naudojo gydydami kūną ir protą tūkstančius metų. Šiandien visai kitoje visuomenėje, su naujomis variacijomis ir įmantresnėmis priemonėmis, matės  vartojimas vis labiau plinta pasaulyje. Ar šis senovinis gėrimas gali tapti nauju madingu „supermaistu“?

Kas yra „supermaistas“?

 

Maistas laikomas supermaistu, jei jis atitinka tam tikrus kriterijus:

 • turi didelę teigiamą įtaką sveikatai;
 • jame gausu maistinių medžiagų ir fermentų;
 • gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų;
 • galima rasti didelį kiekį antioksidantų, kurie stabdo ląstelių senėjimą;

Įtraukdami šiuos maisto produktus į savo dienos racioną, sustiprinate imuninę sistemą ir sumažinate lėtinių ligų, širdies ligų ir kitų sveikatos sutrikimų riziką.

Ar „yerba mate“ galima laikyti supermaistu?

 

Matės arbata, laikoma vienu geriausių ir sveikiausių gėrimų pasaulyje. Didelis kiekis antioksidantų apsaugo kūno ląsteles ir palankiai veikia vidinius kūno procesus taip pat suteikia šiuos privalumus:

 • Vaistinės savybės. Matė arbata gerina imuninę sistemą, apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, padeda sulėtinti senėjimą ir ląstelių degeneraciją, padidina gerojo cholesterolio kiekį ir taip sumažinti širdies priepuolių riziką. Palaiko virškinamojo trakto sveikatą ir pašalina storosios žarnos vėžį sukeliančias ląsteles.
 • Vitamino B. Šaltinis. Matės arbatoje yra didelis kiekis B komplekso vitaminų, būtinų optimaliam DNR funkcionavimui, ląstelių atsinaujinimui ir baltymų bei riebalų perdirbimui.
 • Kalio šaltinis. Arbatoje yra kalio, puikiai veikiančio širdies veiklą; taip pat kitų mineralų ir maistinių medžiagų, kurios apsaugo nuo ląstelių oksidacijos ir žalos.
 • Dvigubas poveikis: stimuliuoja ir atpalaiduoja. Matėje esantis kofeinas, teobrominas ir teofilinas stimuliuoja centrinę nervų sistemą ir suteikia stiprų atstatantį ir energizuojantį poveikį tiek prote, tiek kūne.
 • Pažinimo funkcijų stiprinimas. Yerba matė gerina dėmesingumą, sustiprina koncentraciją. Todėl trumpuoju laikotarpiu sustiprina protinius pajėgumus.
 • Nervų sistemos apsauga. Matė turi medžiagų, kurios efektyviau apsaugo neuronus nei kiti žinomi neuroprotektoriai. Kai kurios aktyvios jos sudedamosios dalys netgi gali užkirsti kelią Parkinsono ligai.
 • Detoksikuojantis poveikis. Yerba matė pasižymi šlapimą varančiu poveikiu ir užkerta kelią vandens susilaikymui kūno audiniuose, palankiai veikiant inkstų funkciją.
 • Priešuždegiminis poveikis. Matė arbata palaiko raumenų atsistatymą po didelio fizinio krūvio, taip pat gerina pažeisto raumens gijimą. 
 • Drėkinamosios ir maitinamosios savybės. Matė yra puiki natūralaus grožio sąjungininkė. Ji prisideda prie lygios ir sveikos odos, padeda sustiprinti plaukų folikulus, skatina sveikų ir didelių plaukų augimą.
 • Teigiamas poveikis emocinei sveikatai. Suteikdama energijos, yerba matė natūraliu būdu kovoja su depresija, tuo pačiu prisideda prie geresnio poilsio ir miego. Be to, rituališkas matės paruošimo procesas gali atstoti meditaciją ir padėti nusiraminti. 

Kaip matote, šis stebuklingas gėrimas pilnai išpildo (o gal net ir pranoksta) ,,supermaisto’’ reikalavimus ir kartu su subalansuota mityba ir sveiku gyvenimo būdu, puikiai prisidės prie geros savijautos ir sveikatos. Teigiamas matės efektas bei gėrimo ritualas gali prisidėti ir prie įvairių žalingų įpročių atsisakymo, pakeičiant juos sveikesne alternatyva – matės arbata.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *